Movies
Ratings
115
5 Centimeters Per SecondRated ★ 3.5
AmadeusRated ★ 4.5
A Star Is BornRated ★ 4.0

Deliver Us From EvilRated ★ 4.0
Man with a Movie CameraRated ★ 1.0

ArrivalRated ★ 3.5

Nothing SeriousRated ★ 4.5
1917Rated ★ 4.0

Intimate StrangersRated ★ 1.5

OldboyRated ★ 4.0
DunkirkRated ★ 4.0

MinariRated ★ 4.5

Tazza: The High RollersRated ★ 5.0

Peppermint CandyRated ★ 4.0
Battleship PotemkinRated ★ 1.0

WhiplashRated ★ 4.0

OasisRated ★ 4.0
The Garden of WordsRated ★ 2.5
Citizen KaneRated ★ 1.0
One Fine Spring DayRated ★ 4.0