Movies
Ratings
48
Scent of a WomanRated ★ 4.0
Enola HolmesRated ★ 5.0
The NegotiatorRated ★ 4.0
All Quiet on the Western FrontRated ★ 4.0

NightcrawlerRated ★ 4.5

MonsterRated ★ 1.5
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIIRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0

BlackkKlansmanRated ★ 4.0

What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 4.0
Marriage StoryRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 3.5
The Big ShortRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 2.5
Cape FearRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 4.0

Source CodeRated ★ 3.5
The Trial of the Chicago 7Rated ★ 4.0
SidewaysRated ★ 3.0