Movies
Ratings
50- Take OffRated ★ 4.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 3.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.5
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 2.5
White ChicksRated ★ 5.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
Groundhog DayRated ★ 4.0
IdentityRated ★ 3.5
FlippedRated ★ 3.5
The NotebookRated ★ 4.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.5
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 4.5
Black SwanRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
A Hard DayRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
RatatouilleRated ★ 3.5