Movies
Ratings
1899
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 5.0
Project Hail MaryRated ★ 4.5
Sentimental ValueRated ★ 4.5- HumintRated ★ 4.0
The King's WardenRated ★ 3.5
Once We Were UsRated ★ 3.0
Nouvelle VagueRated ★ 4.0
Avatar: Fire and AshRated ★ 3.5
FrankensteinRated ★ 4.0
The World of LoveRated ★ 4.5
Good NewsRated ★ 4.0
A House of DynamiteRated ★ 4.0
One Battle After AnotherRated ★ 5.0
No Other ChoiceRated ★ 4.5
Audition 109Rated ★ 1.5
Lawrence of ArabiaRated ★ 4.0
Close Encounters of the Third KindRated ★ 4.5- My Daughter is a ZombieRated ★ 2.5
MisericordiaRated ★ 2.0
The BalconettesRated ★ 3.0