Movies
Ratings
280
InterstellarRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
MaleficentRated ★ 3.0
About TimeRated ★ 4.5- PapermanRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 4.0
Kill Your DarlingsRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 3.5
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 4.0
Back to the FutureRated ★ 4.5
Save the Green Planet!Rated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
An EducationRated ★ 4.5
Being John MalkovichRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 4.0