Movies
Ratings
209
Miller's CrossingRated ★ 4.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.0
Gran TorinoRated ★ 4.5
The Lion KingRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
DrumlineRated ★ 2.5
A Hard DayRated ★ 4.0
Star TrekRated ★ 2.5
The Berlin FileRated ★ 2.5
SpotlightRated ★ 4.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 3.5
28 Weeks LaterRated ★ 3.0
BlindnessRated ★ 2.5
Jerry MaguireRated ★ 3.5
Catch Me If You CanRated ★ 3.5
The Florida ProjectRated ★ 4.5
DogvilleRated ★ 4.0
BraveheartRated ★ 2.5
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0