Movies
Ratings
100
District 9Rated ★ 5.0
AlienRated ★ 5.0
Children of MenRated ★ 4.0
OnceRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.5
Pan's LabyrinthRated ★ 4.5
The TerminatorRated ★ 4.5
A Better TomorrowRated ★ 4.0
AmadeusRated ★ 4.0
Blade Runner 2049Rated ★ 4.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.5
Summer WarsRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 5.0
The SpyRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.5
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing ManRated ★ 5.0
The Shape of WaterRated ★ 4.5
Castle in the SkyRated ★ 5.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
To the Forest of Firefly LightsRated ★ 4.0