Movies
Ratings
192
Ashes of Time ReduxRated ★ 5.0
PhiladelphiaRated ★ 3.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
CasablancaRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 3.0
Twelve MonkeysRated ★ 3.0
Legends of the FallRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.0
In the Mood for LoveRated ★ 5.0
DeparturesRated ★ 3.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 3.0
Romeo + JulietRated ★ 3.0
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 3.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
Apocalypse NowRated ★ 3.0
OldboyRated ★ 4.0- A Chinese Ghost StoryRated ★ 3.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 3.0