Movies
Ratings
166
Nicholas on HolidayRated ★ 5.0
In BrugesRated ★ 4.0
FargoRated ★ 3.0
Primal FearRated ★ 4.5
My GirlRated ★ 4.5
AwakeningsRated ★ 4.5
The CureRated ★ 4.5
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Le ChefRated ★ 4.5
RatatouilleRated ★ 4.5
The Adventures of TintinRated ★ 4.0
Crows ZeroRated ★ 5.0
TootsieRated ★ 4.0
Donnie BrascoRated ★ 5.0
The Legend of 1900Rated ★ 4.5
Blade RunnerRated ★ 4.0
Mr. Holland's OpusRated ★ 4.5
A Bridge Too FarRated ★ 5.0
They Call Me TrinityRated ★ 4.5