Movies
Ratings
436
A Chorus of AngelsRated ★ 4.5
anohana: The Flower We Saw That Day - The MovieRated ★ 4.0
WadjdaRated ★ 4.0
Grave of the FirefliesRated ★ 3.5
A Happy EventRated ★ 2.5
Night Is Short, Walk On GirlRated ★ 2.0
When the Last Sword Is DrawnRated ★ 3.5
Blue JasmineRated ★ 2.5
Extremely Loud & Incredibly CloseRated ★ 3.0
TwilightRated ★ 4.0
Taken 2Rated ★ 3.0
InceptionRated ★ 3.0
Porco RossoRated ★ 2.5
Saving Mr. BanksRated ★ 3.5
Safe HavenRated ★ 3.5
We Bought a ZooRated ★ 5.0
Now Is GoodRated ★ 3.5
The First TimeRated ★ 3.5
In His ChartRated ★ 4.0
OrphanRated ★ 4.0