Movies
Ratings
443
PocahontasRated ★ 4.0
TedRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Tazza: The Hidden CardRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.5
GravityRated ★ 4.0
The HostRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.5
LeonRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
OldboyRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
TakenRated ★ 4.0
The Dead GirlRated ★ 4.5