Movies
Ratings
51
Billy ElliotRated ★ 5.0
DeadpoolRated ★ 1.0
I Can SpeakRated ★ 3.5
We Bought a ZooRated ★ 3.5
Midnight in ParisRated ★ 4.0
The Brand New TestamentRated ★ 4.5- Vijay and IRated ★ 2.0
Notting HillRated ★ 5.0
Sunset in My HometownRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 5.0
The Florida ProjectRated ★ 5.0
I WishRated ★ 4.0- Myeoneuri: My Son's Crazy WifeRated ★ 4.5
PoetryRated ★ 4.0
WadjdaRated ★ 5.0
Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 5.0
Miss StevensRated ★ 3.0
WonderRated ★ 3.5