Movies
Ratings
342
Two Seasons, Two StrangersRated ★ 4.0
BreathlessRated ★ 4.0
KOKUHORated ★ 3.5
BugoniaRated ★ 3.5
Linda Linda LindaRated ★ 3.5- No Other ChoiceRated ★ 3.0
Blue Gate CrossingRated ★ 3.5
Perfect BlueRated ★ 4.5
Dirty DancingRated ★ 3.0
Ford v FerrariRated ★ 3.5
The ThievesRated ★ 3.0
Memories of MatsukoRated ★ 3.5
Wild StrawberriesRated ★ 4.0
Pierrot le FouRated ★ 4.5- KPop Demon HuntersRated ★ 2.5
Still WalkingRated ★ 3.5
HappyendRated ★ 4.0
Decision to LeaveRated ★ 4.0
Everything Everywhere All at OnceRated ★ 4.0
Blade Runner 2049Rated ★ 3.5