Movies
Ratings
190
The MartianRated ★ 4.0
Ant-ManRated ★ 4.5
Song of the SeaRated ★ 4.5
AssassinationRated ★ 4.0
Inside OutRated ★ 4.5
Kamome DinerRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.0
Spider-ManRated ★ 3.5
The ThievesRated ★ 4.0- MapadoRated ★ 2.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 2.0
The Lion KingRated ★ 4.0
The Mummy ReturnsRated ★ 3.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 2.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.5