Movies
Ratings
190
The Gingko BedRated ★ 3.5
Dirty DancingRated ★ 3.5
Out of AfricaRated ★ 4.0
The Bridges of Madison CountyRated ★ 3.5
Les MisérablesRated ★ 5.0
CartRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 3.5
Rikidozan: A Hero ExtraordinaireRated ★ 3.0
PredatorRated ★ 3.0
General's SonRated ★ 2.5
First BloodRated ★ 3.5
Green FishRated ★ 3.5
BackdraftRated ★ 3.5
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 3.5
Leaving Las VegasRated ★ 3.5
Shall We Dance?Rated ★ 3.5- Tears in the AmazonRated ★ 4.0
PompeiiRated ★ 4.5
The ImpossibleRated ★ 4.5
The MissionRated ★ 4.0