Movies
Ratings
525- Park Hwa-youngRated ★ 3.5
- Wake Up Dead Man: A Knives Out MysteryRated ★ 4.0
- The UglyRated ★ 4.0
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Infinity CastleRated ★ 4.0
Guardians of the Galaxy Vol. 3Rated ★ 4.5
Spider-Man: No Way HomeRated ★ 4.5
Love LetterRated ★ 5.0
Concrete UtopiaRated ★ 4.0
OppenheimerRated ★ 5.0
Suzume Locking Up the DoorsRated ★ 4.5
The First Slam DunkRated ★ 5.0
Decision to LeaveRated ★ 4.5
HuntRated ★ 4.0- Glass Onion: A Knives Out MysteryRated ★ 4.0

The Night OwlRated ★ 4.0
UnchartedRated ★ 3.5
Hansan: Rising DragonRated ★ 4.5
Thor: Love and ThunderRated ★ 3.5
Doctor Strange in the Multiverse of MadnessRated ★ 3.5- Yaksha: Ruthless OperationsRated ★ 3.5