Movies
Ratings
459
Little Forest: Summer/AutumnRated ★ 3.5
Train to BusanRated ★ 2.5
Get OutRated ★ 4.0
Tinker Tailor Soldier SpyRated ★ 3.5- Becoming Who I WasRated ★ 4.0

MisbehaviorRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No TalesRated ★ 3.0
Mother!Rated ★ 4.0
Beauty and the BeastRated ★ 3.5
Your Name.Rated ★ 4.0
The PrestigeRated ★ 4.0
MommyRated ★ 4.5
Like Father, Like SonRated ★ 4.5
Born to Be BlueRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.5
Thelma & LouiseRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Café SocietyRated ★ 3.0
Tale of TalesRated ★ 3.0
BrooklynRated ★ 4.0