Movies
Ratings
147
Hacksaw RidgeRated ★ 5.0
Pale MoonRated ★ 5.0
Sleeping with the EnemyRated ★ 3.5
The GodfatherRated ★ 5.0
IncendiesRated ★ 4.5- TigersRated ★ 3.5
The Hunt for Red OctoberRated ★ 5.0
Beauty and the BeastRated ★ 4.5
The Blind SideRated ★ 3.0
SplitRated ★ 3.5
Mystic RiverRated ★ 5.0
FlightplanRated ★ 3.5
The OthersRated ★ 4.5
The Exorcism of Emily RoseRated ★ 3.5
Life as We Know ItRated ★ 4.0
Brokeback MountainRated ★ 5.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
No ReservationsRated ★ 4.0
Going the DistanceRated ★ 5.0
The Age of AdalineRated ★ 5.0