Movies
Ratings
1897
North by NorthwestRated ★ 5.0- JolliesRated ★ 3.0
Sunset BoulevardRated ★ 4.0
InsomniaRated ★ 4.0
MankRated ★ 4.5
Bambi Meets GodzillaRated ★ 4.5
The Color of PomegranatesRated ★ 3.5
SolarisRated ★ 4.0
From the EastRated ★ 3.0- ObsessionRated ★ 1.0
Starship TroopersRated ★ 3.0
Planet of the ApesRated ★ 3.5
Conquest of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
Beneath the Planet of the ApesRated ★ 3.0
Planet of the ApesRated ★ 4.0
The Desert Fox: The Story of RommelRated ★ 3.0
Isle of DogsRated ★ 4.0- IncoherenceRated ★ 3.0
Pork Chop HillRated ★ 4.0- Boston StranglerRated ★ 4.0