Movies
Ratings
501
FrankensteinRated ★ 3.5- No Other ChoiceRated ★ 4.0
F1: The MovieRated ★ 3.5- Wallace & Gromit: Vengeance Most FowlRated ★ 3.0
WickedRated ★ 4.0
A Real PainRated ★ 4.0- InsertsRated ★ 5.0
Beau Is AfraidRated ★ 3.5
EscapeRated ★ 1.5
ExhumaRated ★ 3.0- WhiplashRated ★ 4.0

Troll FactoryRated ★ 3.5
FallRated ★ 3.5
Furiosa: A Mad Max SagaRated ★ 4.0
Spider-Man: Into the Spider-VerseRated ★ 3.5
Inside Out 2Rated ★ 3.5
Memories of MatsukoRated ★ 4.5
Concrete UtopiaRated ★ 3.5
MonsterRated ★ 4.0
12.12: THE DAYRated ★ 3.0