Movies
Ratings
67
The Great EscapeRated ★ 4.0
AliveRated ★ 4.0
Apocalypse NowRated ★ 4.0
Purple NoonRated ★ 4.0
RashomonRated ★ 4.0
Our Twisted HeroRated ★ 5.0
...ingRated ★ 2.0
The TerminatorRated ★ 4.0
Die HardRated ★ 3.0
Mr. SocratesRated ★ 3.0
FailanRated ★ 3.0
Minority ReportRated ★ 3.0
Princess MononokeRated ★ 4.0
Almost LoveRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
AliensRated ★ 5.0
Pretty WomanRated ★ 4.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0