Movies
Ratings
108
Home AloneRated ★ 4.5
The Blind SideRated ★ 4.5
Ben-HurRated ★ 4.5
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
Die HardRated ★ 4.0
Roman HolidayRated ★ 4.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.5
VeteranRated ★ 4.0
Enemy at the GatesRated ★ 4.0
The Godfather: Part IIIRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 4.0
LoganRated ★ 3.5
Saving Private RyanRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
The Sixth SenseRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
Good Will HuntingRated ★ 4.5
Les Misérables in Concert: The 25th AnniversaryRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0