Movies
Ratings
18
LeonRated ★ 4.5
Catch Me If You CanRated ★ 5.0
The Danish GirlRated ★ 4.5- Like a French FilmRated ★ 4.5
SilencedRated ★ 4.0- WishRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The RevenantRated ★ 4.5
The HuntRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
HerRated ★ 5.0
The Hateful EightRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
Inside OutRated ★ 5.0
Inside MenRated ★ 3.5
The WailingRated ★ 4.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 3.5