Movies
Ratings
15
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
The RevenantRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
HerRated ★ 5.0
The MartianRated ★ 5.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
Midnight in ParisRated ★ 5.0
MementoRated ★ 4.5
AvatarRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The HelpRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0