Movies
Ratings
195
Close Encounters of the Third KindRated ★ 4.0
Perfect DaysRated ★ 3.5
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
Summer Time Machine BluesRated ★ 4.0
Wild at HeartRated ★ 4.0
Where'd You Go, BernadetteRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 5.0
Before SunriseRated ★ 4.5
Before MidnightRated ★ 4.0
SidewaysRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
American HustleRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 3.5
Vicky Cristina BarcelonaRated ★ 4.0
Bad EducationRated ★ 4.0
Pain and GloryRated ★ 3.5
Tie Me Up! Tie Me Down!Rated ★ 3.5
VolverRated ★ 4.5