Movies
Ratings
475
One Battle After AnotherRated ★ 4.0
No Other ChoiceRated ★ 4.5
How to Train Your DragonRated ★ 2.5
Midnight DinerRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 3.0
The MartianRated ★ 3.5
Swing GirlsRated ★ 3.0

My Teacher, Mr. KimRated ★ 2.5
The Lion KingRated ★ 3.5

Dancing QueenRated ★ 2.0
Bird BoxRated ★ 3.0
My Little BrideRated ★ 3.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 2.5
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.5
SawRated ★ 2.5
Suzume Locking Up the Doors: Welcome backRated ★ 2.5

CobwebRated ★ 3.0
The First Slam Dunk Court Side in TheaterRated ★ 4.0

Too Beautiful to LieRated ★ 3.5
Tokyo!Rated ★ 4.0