Movies
Ratings
1411
CruellaRated ★ 3.5

A Big Bold Beautiful JourneyRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
There’s Still TomorrowRated ★ 4.0
Michael ClaytonRated ★ 3.5
Hunting and GatheringRated ★ 3.0
Project Hail MaryRated ★ 4.0
A Chinese Ghost StoryRated ★ 4.0
RougeRated ★ 3.5
The SingersRated ★ 4.0

The Face ReaderRated ★ 3.5
The Perfect NeighborRated ★ 4.0
HamnetRated ★ 5.0
In the HouseRated ★ 2.5
Women on the Verge of a Nervous BreakdownRated ★ 4.0
The Inventor: Out for Blood in Silicon ValleyRated ★ 4.0
YellaRated ★ 4.0
The Other Way AroundRated ★ 3.0
Sentimental ValueRated ★ 4.0
Girl in the PictureRated ★ 3.5