Movies
Ratings
30
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.0
The Jane Austen Book ClubRated ★ 5.0
Sense and SensibilityRated ★ 4.0
Eat Pray LoveRated ★ 3.5

A Chinese Odyssey Part One: Pandora's BoxRated ★ 3.5

A Chinese Odyssey Part Two: CinderellaRated ★ 3.5

Sleepless in SeattleRated ★ 4.0

Take This WaltzRated ★ 5.0
Serious MoonlightRated ★ 2.0
Little WomenRated ★ 4.5
Frances HaRated ★ 5.0
Dear JohnRated ★ 5.0
Now Is GoodRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The HelpRated ★ 5.0
While You Were SleepingRated ★ 3.5

In the Mood for LoveRated ★ 3.5
If OnlyRated ★ 4.0
Coyote UglyRated ★ 4.5
He's Just Not That Into YouRated ★ 4.5