Movies
Ratings
370
LooperRated ★ 4.0

Perfect NumberRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.5

Inside MenRated ★ 4.0
The Bucket ListRated ★ 4.5
DeadpoolRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5

Furious 7Rated ★ 3.0
LimitlessRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.5

WhiplashRated ★ 5.0
North by NorthwestRated ★ 4.0
American SniperRated ★ 4.0
Stranger Than FictionRated ★ 3.5
ScarfaceRated ★ 4.5
CasperRated ★ 4.0

The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 2.5