Movies
Ratings
28
The OutlawsRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
Night Is Short, Walk On GirlRated ★ 5.0
School of RockRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2Rated ★ 5.0
SearchingRated ★ 4.5
Blood DiamondRated ★ 5.0
SnatchRated ★ 5.0

ExitRated ★ 4.0
City of GodRated ★ 5.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.0

DerangedRated ★ 1.5

Memories of MurderRated ★ 4.0
The NeighborsRated ★ 2.0

Sleepless in SeattleRated ★ 4.5

Architecture 101Rated ★ 2.5
IdentityRated ★ 4.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
Deja VuRated ★ 4.0