Movies
Ratings
66
Our Little SisterRated ★ 4.0
Blue JasmineRated ★ 3.0

Portrait of a Lady on FireRated ★ 3.5
Inside Llewyn DavisRated ★ 3.5
The House of UsRated ★ 3.5
TullyRated ★ 3.0
House of HummingbirdRated ★ 4.0

Moonlit WinterRated ★ 3.0
After YangRated ★ 4.0

Another ChildRated ★ 4.5
Lupin III The First THE FIRSTRated ★ 4.5
MidwayRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 3.0
Summer WarsRated ★ 3.5
Toy StoryRated ★ 4.5
She and Her Cat: Everything FlowsRated ★ 3.0

The HandmaidenRated ★ 3.5
CloserRated ★ 0.5
Brokeback MountainRated ★ 4.0
ChronicleRated ★ 3.0