Movies
Ratings
35
Margin CallRated ★ 4.0

The President's Last BangRated ★ 3.5

Intimate StrangersRated ★ 3.0
FilthRated ★ 4.0
The DepartedRated ★ 4.0
The OutlawsRated ★ 3.0

Righteous TiesRated ★ 2.5
8½Rated ★ 4.0
Being John MalkovichRated ★ 5.0
American PsychoRated ★ 5.0
ContactRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0

The Spy Gone NorthRated ★ 3.0
Reservoir DogsRated ★ 5.0
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.5

The ThievesRated ★ 5.0

Art of FightingRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
In TimeRated ★ 4.0