Movies
Ratings
53
One Fine Spring DayRated ★ 4.0
The Wind That Shakes the BarleyRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
Girl, InterruptedRated ★ 4.0
Black SwanRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
Requiem for a DreamRated ★ 5.0
ThirstRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 5.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Se7enRated ★ 4.5
AmadeusRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
CloserRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
BoyhoodRated ★ 5.0