Movies
Ratings
333
Sex, Lies, and VideotapeRated ★ 3.5
IdaRated ★ 3.0- A Short Film About LoveRated ★ 3.5
Asako I & IIRated ★ 4.0
ElephantRated ★ 4.0
Drive My CarRated ★ 4.0
Blue VelvetRated ★ 3.5
Saving Private RyanRated ★ 3.0
Schindler's ListRated ★ 3.5
Certain WomenRated ★ 3.0- The King's WardenRated ★ 2.0
Ghost Cat AnzuRated ★ 3.0
The King of KingsRated ★ 3.5
12.12: THE DAYRated ★ 3.0
Chungking ExpressRated ★ 3.5
MonsterRated ★ 3.5
The Boy and the HeronRated ★ 3.5
OppenheimerRated ★ 4.0
MidsommarRated ★ 2.0
PonyoRated ★ 4.0