Movies
Ratings
229
Going by the BookRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
HerRated ★ 3.5
200 Pounds BeautyRated ★ 3.5
All About My WifeRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 3.5
EquilibriumRated ★ 3.5
The Divine WeaponRated ★ 3.5
Into the StormRated ★ 2.5
Kung Fu Panda 2Rated ★ 3.0
Total RecallRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 4.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.5