Movies
Ratings
122
Angels & DemonsRated ★ 3.5- WishRated ★ 4.5
AvatarRated ★ 4.0
The Lion KingRated ★ 4.5
Finding NemoRated ★ 4.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 3.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
UpRated ★ 4.5
PietaRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.5
Frankie and JohnnyRated ★ 5.0
BoyhoodRated ★ 4.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 4.5
CarolRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0