Movies
Ratings
191- All Quiet on the Western FrontRated ★ 4.0
- WhiplashRated ★ 5.0
Django UnchainedRated ★ 4.5
Spider-Man: Into the Spider-VerseRated ★ 5.0
To LiveRated ★ 4.0- Svaha: The Sixth FingerRated ★ 4.5

12.12: THE DAYRated ★ 4.5
ExhumaRated ★ 4.5
Dune: Part TwoRated ★ 5.0
Uncut GemsRated ★ 4.5
Blade Runner 2049Rated ★ 4.5
Going in StyleRated ★ 4.0
JoyRated ★ 3.5- StowawayRated ★ 4.0
Julie & JuliaRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 4.0
American GangsterRated ★ 4.5
Whisper of the HeartRated ★ 3.5
A Single RiderRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0