Movies
Ratings
150
BarbieRated ★ 4.5- Leave the World BehindRated ★ 4.0
The KillerRated ★ 3.5
Rear WindowRated ★ 4.5
The Wrong ManRated ★ 3.5
North by NorthwestRated ★ 3.5
The BirdsRated ★ 3.5
Family PlotRated ★ 3.0
Lost HighwayRated ★ 4.5
Blue VelvetRated ★ 4.5
Mulholland DriveRated ★ 4.0
Death ProofRated ★ 5.0
Django UnchainedRated ★ 3.5
The Hateful EightRated ★ 4.0
The Big ShortRated ★ 3.5
The Night BeforeRated ★ 3.0
The VillageRated ★ 4.0
The WitchRated ★ 4.0
Wind RiverRated ★ 3.5- The WonderRated ★ 4.5