Movies
Ratings
531
The Killing of a Sacred DeerRated ★ 5.0
Phantom ThreadRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 4.0
DunkirkRated ★ 3.5
CloserRated ★ 5.0
BreathlessRated ★ 5.0
Blue ValentineRated ★ 4.0
Han Gong-juRated ★ 4.0
Velvet GoldmineRated ★ 4.0
I WishRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Two Days, One NightRated ★ 4.0
GravityRated ★ 4.5
Revolutionary RoadRated ★ 4.5
One Fine Spring DayRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 3.5
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 4.5
Iron Man 3Rated ★ 3.0