Movies
Ratings
285
PhenomenaRated ★ 4.0

AftersunRated ★ 4.5

The WhaleRated ★ 4.0
L'ArgentRated ★ 4.5
The Virgin SuicidesRated ★ 3.0
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 BruxellesRated ★ 4.5
CrashRated ★ 4.0
My Little LovesRated ★ 4.0
Alix's PicturesRated ★ 4.0
The Mother and the WhoreRated ★ 4.0
Battleship PotemkinRated ★ 4.0
PersonaRated ★ 4.0
ControlRated ★ 3.5

The Worst Person in the WorldRated ★ 4.0
Sex, Lies, and VideotapeRated ★ 4.0
Boyfriends and GirlfriendsRated ★ 3.0
Licorice PizzaRated ★ 4.0
Spider-Man: No Way HomeRated ★ 3.0
tick, tick...Boom!Rated ★ 3.5
ZodiacRated ★ 4.0