Movies
Ratings
1151
FrankensteinRated ★ 4.0
PinocchioRated ★ 4.0
Nightmare AlleyRated ★ 3.5
The Shape of WaterRated ★ 4.0
Pacific RimRated ★ 3.5

Pan's LabyrinthRated ★ 4.5
Hellboy II: The Golden ArmyRated ★ 2.5
HellboyRated ★ 2.5

BurningRated ★ 3.5

PoetryRated ★ 4.5

Secret SunshineRated ★ 4.5

Peppermint CandyRated ★ 5.0
Green FishRated ★ 3.5
Wake Up Dead Man: A Knives Out MysteryRated ★ 3.0
Glass Onion: A Knives Out MysteryRated ★ 3.0

Knives OutRated ★ 4.0
Project Hail MaryRated ★ 3.5
The SubstanceRated ★ 3.5

Nowhere to HideRated ★ 4.0

Noryang: Sea of DeathRated ★ 3.0