Movies
Ratings
212
ChocolatRated ★ 5.0
Memoirs of a GeishaRated ★ 5.0
Detective Dee and the Mystery of the Phantom FlameRated ★ 4.5
Hotel MumbaiRated ★ 3.5
DreamgirlsRated ★ 3.5

AlwaysRated ★ 4.5
Night Is Short, Walk On GirlRated ★ 4.5

Lust, CautionRated ★ 4.5
Fantastic Mr. FoxRated ★ 4.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.5
The Painted VeilRated ★ 3.5
The Best of MeRated ★ 4.0
Belle du SeigneurRated ★ 3.0
Breathe InRated ★ 3.5
The Iron LadyRated ★ 4.0
We Are XRated ★ 4.5

Green BookRated ★ 5.0

Kim Ji-young: Born 1982Rated ★ 4.5
Pretty WomanRated ★ 5.0
Rough NightRated ★ 3.0