Movies
Ratings
56
Love & MercyRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No TalesRated ★ 4.0
SopyonjeRated ★ 4.5
PompeiiRated ★ 4.5
Valerian and the City of a Thousand PlanetsRated ★ 4.5
Gloomy SundayRated ★ 5.0

Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 4.5
Train to BusanRated ★ 4.0

The HandmaidenRated ★ 3.5

TunnelRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
Elephant SongRated ★ 4.0
Warriors of the DawnRated ★ 2.5
MaudieRated ★ 5.0
Kingsman: The Golden CircleRated ★ 4.5

The FortressRated ★ 5.0
King Arthur: Legend of the SwordRated ★ 3.5
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
GravityRated ★ 4.0