Movies
Ratings
145

Rules of DatingRated ★ 3.5
One Battle After AnotherRated ★ 4.5
No Other ChoiceRated ★ 4.0
The GodfatherRated ★ 3.5
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 4.0

SwiriRated ★ 4.0
The French DispatchRated ★ 4.0
SinnersRated ★ 3.5

In the Mood for LoveRated ★ 3.0

Nymphomaniac: Vol. IIRated ★ 4.0

Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 5.0
Man in LoveRated ★ 3.5

A Violent ProsecutorRated ★ 3.5
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 4.5

SunflowerRated ★ 4.5
The WailingRated ★ 4.0
FuryRated ★ 3.0
ConstantineRated ★ 4.0