Movies
Ratings
1440

No Other ChoiceRated ★ 4.5
The Hunt for Red OctoberRated ★ 4.0

American GangsterRated ★ 3.5
Inside Llewyn DavisRated ★ 3.5

The UnforgivenRated ★ 4.0
Searching for Sugar ManRated ★ 4.0
Call Me by Your NameRated ★ 4.0
The MasterRated ★ 4.5
House of HummingbirdRated ★ 4.0
MelancholiaRated ★ 4.0

Kim Ji-young: Born 1982Rated ★ 3.0

MidsommarRated ★ 4.0
Collective InventionRated ★ 3.0
The Killing of a Sacred DeerRated ★ 4.5
Mickey 17Rated ★ 4.0

ExhumaRated ★ 5.0

The WhaleRated ★ 3.5

HuntRated ★ 4.0

Decision to LeaveRated ★ 3.0
Doctor Strange in the Multiverse of MadnessRated ★ 4.0