Movies
Ratings
31

1987: When the Day ComesRated ★ 3.0
Paradise MurderedRated ★ 3.0
RatatouilleRated ★ 4.0
Live Free or Die HardRated ★ 3.5
The Bourne UltimatumRated ★ 4.0

ThirstRated ★ 4.5

MotherRated ★ 4.5
UpRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 4.5

Secret ReunionRated ★ 2.5

The UnjustRated ★ 3.0

The Yellow SeaRated ★ 4.0
Black SwanRated ★ 4.0

Nameless GangsterRated ★ 4.0

HelplessRated ★ 4.0

Architecture 101Rated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 3.5
GravityRated ★ 4.0