Movies
Ratings
218
Take Care of My CatRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.0
The Royal TenenbaumsRated ★ 4.0
The Darjeeling LimitedRated ★ 3.5
Schindler's ListRated ★ 5.0
Pom PokoRated ★ 2.5
Porco RossoRated ★ 4.0
The BodyguardRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 2.5
Gone with the WindRated ★ 5.0
CasablancaRated ★ 4.0
My Fair LadyRated ★ 4.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 4.5
Kramer vs. KramerRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Million Dollar BabyRated ★ 4.0
Always: Sunset on Third Street 2Rated ★ 3.5
The NotebookRated ★ 4.5
The Fault in Our StarsRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5