Movies
Ratings
778
The Godfather: Part IIRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
The WailingRated ★ 5.0
A Tale of Two SistersRated ★ 4.0
Brokeback MountainRated ★ 5.0
North by NorthwestRated ★ 3.5
Mauvais SangRated ★ 3.0
Inside OutRated ★ 5.0
Citizen KaneRated ★ 3.0
Sunset BoulevardRated ★ 4.5
RashomonRated ★ 4.0
VirtuosityRated ★ 3.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 3.0
TransformersRated ★ 3.0
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 2.5
Mr. Gam's VictoryRated ★ 1.5
The Italian JobRated ★ 2.5
11 A.M.Rated ★ 0.5
The Incredible HulkRated ★ 2.5- Rules of DatingRated ★ 3.0