Movies
Ratings
105- The FinRated ★ 5.0
OppenheimerRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Decision to LeaveRated ★ 4.5
The HostRated ★ 3.5
The ThievesRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.5- BeatRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 4.5
HerRated ★ 5.0
A Dirty CarnivalRated ★ 4.0
LucyRated ★ 2.0
I, Daniel BlakeRated ★ 4.0
Woochi : The Demon SlayerRated ★ 4.0
The Front LineRated ★ 4.5
SunnyRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Castaway on the MoonRated ★ 5.0