Movies
Ratings
256
Soul SurferRated ★ 3.5- The HairdresserRated ★ 4.0
Magic in the MoonlightRated ★ 3.5
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.5
The ClassicRated ★ 3.5
CarolRated ★ 4.0
A Violent ProsecutorRated ★ 3.5
Blue JasmineRated ★ 3.5
Blue ValentineRated ★ 4.0
Furious 7Rated ★ 4.0
A Most Violent YearRated ★ 3.0
Little Forest: Summer/AutumnRated ★ 4.0
Jiro Dreams of SushiRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.0
Dancer in the DarkRated ★ 4.0
A Good Rain KnowsRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 3.5
A Drop of the GrapevineRated ★ 2.0
The King's SpeechRated ★ 3.5
The Talented Mr. RipleyRated ★ 3.0